RENDEZVÉNYEK - PROGRAMOK - MEGHÍVÓK
Összesen 33 bejegyzés ezen az oldalon
OLDAL LAJOS (1894-1979) FESTŐMŰVÉSZ KIÁLLÍTÁSA
A műveket a ceglédi születésű festőművész örökösei kölcsönözték a kiállításhoz.
MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA 2024. JÚNIUS 22.
Meghívó - KÖZÉPKORI TEMPLOMOK CEGLÉDEN ÉS KÖRNYÉKÉN
Miklosovits László: SEMMI SEM AZ, AMI...
KÖRÜNKBEN, CEGLÉDEN - Koltói Ádám és Kisfaludi István könyvbemutatója
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Új kiadvány a Kossuth Múzeumban!
Kiállítás Sárközy Erzsébet műveiből
Sokan ismerték és sokan szerették SÁRKÖZY ERZSIT! A KOSSUTH MÚZEUM a műveiből rendezett, 2023. november 17-én 17 órakor nyíló kállítással tiszteleg az emléke előtt.
MINDEN érdeklődőt szeretettel várunk!
"Mi, Ceglédiek" - A város géniuszai című kiállítás
MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA 2023. JÚNIUS 24
"Egyszerre híres festőművész lettem" - Benedek Péter kiállítása
Dr. Domaniczky Endre: Gubányi Károly Ausztrália
Gubányi Károly, a híres ceglédi mérnök élete Ausztráliában. Gubányi nem csak éveket töltött el déli kontinensen, hanem magyar nyelven ő írta az első könyvet is a kontinensről.
Rendezvényünkön a szerző életéről, a korabeli Ceglédről és Ausztráliáról hallhatunk érdekességeket. Gubányi könyvének új kiadása korlátozott számban és kedvezményes áron megvásárolható a helyszínen!
KÖNYVBEMUTATÓ ELŐADÁS 2023. MÁRCIUS 30. (csütörtök) 17.00 KOSSUTH MÚZEUM könyvtára
Dr. Molnár Gergely etnográfus A vasút néprajza című kötetében a vasútépítések kezdeteitől a jelenkor kapujáig kíséri végig vasút és ember szerteágazó kapcsolatait. A vaspályák átalakították a gazdálkodást, kibővítették az árucserét, modernizálták az életmódot, formálták a települések és a táj képét, megváltoztatták a társadalom működését. Kötete bőséges példatárat sorakoztat fel a vasúti közlekedés néprajzi jellegzetességeiről Kárpát-medence-szerte, és különös figyelmet szentel a szerző szülőföldjét jelentő Kecskemétnek és környezetének, ugyanakkor a könyvbemutató során Cegléd történetéhez kapcsolódó fontos adatokat is megtudhatunk.
Meghívó ünnepi közgyűlésre
Éljen a magyar szabadság, éljen a haza! című legújabb, zenei kiadvány bemutatója
Dr. Kürti György: Trianon hatása a Czeglédi Magyar Királyi Állami Főgimnáziumra
- Kik költöztek be a ceglédi gimnázium épületébe?
- Hány menekült tanár érkezett Ceglédre?
- Miért hívtak össze tiltakozó népgyűlést 1920-ban a ceglédi Kossuth-szoborhoz?
Bíbor és arany - A Kossuth-kultusz ceglédi hagyománya időszaki kiállítás
"Kerek fekete kalapot viselt, hátralengő fekete tollal, viselete egyszerű volt mint mindig. Hanem mikor szólt, óh, akkor bíbor és arany volt rajta minden." (Jókai Mór Kossuth Lajosról, Cegléd, 1848. szeptember 24.)
Idén, 2022-ben ünnepeljük Kossuth Lajos születésének 220., a ceglédiek turini látogatásának 145. és a ceglédi Kossuth-szobor felállításának 120. évfordulóját. A jeles eseményekre emlékezve és a Kossuth-kultusz ceglédi hagyományait a középpontba állítva Kossuth Lajos személyes tárgyaival és a személyéhez kapcsolódó helyi hagyomány bemutatásával találkozhat a látogató a Kossuth Múzeum új időszaki kiállításában. Megtudhatják, hogy került Kossuth pénztárcája egy ceglédi családhoz, hogy a ceglédi nők közössége milyen szerepet vállalt és vállal ma is a kultusz éltetésében. De arra is fény derül, hogy mit fogyasztottak az óceánjárón azok a küldöttek, akik 1928-ban a New York-i Kossuth-szobor avató ünnepségére utaztak. Láthatják, hogy milyen volt a ceglédiek által Torinónak adományozott Kossuth-szobor avatási ünnepsége és azt is, hogy hányféle műfajban ábrázolták Kossuthot. A kiállítás napjainkig kíséri azt a jelenséget, amely 2014-ben felkerült az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Nemzeti Jegyzékére.
Népzenei koncert Kossuth Lajos születésének 200. évfordulója alkalmából
Meghívó Reznák Erzsébet: Itt járt Kossuth Lajos c. könyvbemutatójára
A Turini Százas Küldöttség Múzeumbaráti Kör ünnepi közgyűlése
Benedek Csaba néprajzkutató kiállítása
A kiállítás 2022 február végéig tekinthető meg.
next page